Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Historie

posilovnaricany.wbs.cz

Historie

 

Něco z historie
     V roce 1988 parta nadšenců - Vladislav Vaverka (Čert), Roman Melichar (Melča), Petr Lahoda
dala dohromady svoje svépomocí vyrobené posilovací náčiní a vznikla první posilovna v místech bývalé Sokolovny. Nyní zde sídlí firma Startech.
     Byla to svým způsobem pěkná doba, museli jsme si tuto místnost nejdříve zrekonstruovat. A tak každý kdo měl zájem o cvičení se přidal a svým dílem příspěl. Zednické práce - Roman Kukla, vymalování - Martin Honzák (Jaryn), kominické práce - Čert. Nerad bych na někoho zapomněl, spousta dalších se podílela na úklidu, stěhování a přípravách - Michal Pokorný (Medvěd), Jiří Kulka, Robert Škvařil, Libor Závodník, Jiří Zounek, Petr Kříž, Martin Kašpárek (Jara),.....
     Začátkem 90-tých let byl problém s místem pro posilovnu a tak jsme dočasně našli azyl na galerii v kulturním domě. Před každou společenskou akcí nastalo stěhování. Naštěstí tento stav netrval dlouho a mohli jsme se přestěhovat do obecního domu na Marečkově louce.
      Zde jsme našli vhodné místo pro další rozvoj posilovny a také jsme se s novou chutí pustili do cvičení. Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a borci jako P. Lahoda, V. Vaverka, V. Pluháček, L. Vašek později Petr Brym, Petr Foral se zúčastňovali Mistrovství Moravy i Mistrovství ČR v kulturistice.

      Velkou zásluhu na dalším rozvoji posilovny má Petr Foral a také Petr Brym.

     Touto cestou bych rád poděkoval SK Říčany za dlouhodobou spolupráci a finanční podporu.

                                                                                                                             Vedoucí posilovny
                                                                                                                             Vladislav Vaverka    

TOPlist